Peelingi chemiczne Sesderma


Zabieg dla kobiet/ Zabieg dla mężczyzn

Cennik

Nazwa zabiegu Czas trwania (min.) Cena (zł)
Peeling chemiczny na twarz+serum lub ampułka+krem 30min 190
Peeling chemiczny na twarz+ ampułka+maska+krem 1h 240

Peelingi chemiczne Sesderma

Opis usługi

Peelingi chemiczne są jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Skutecznie odmładzają skórę, dbają o jej kondycję. Mogą być wykonywane na skórze twarzy, dekoltu , pleców itp. Odpowiednio dobrane peelingi pozwalają usuwać warstwy naskórka na różnej głębokości. dzięki temu naskórek dostaje sygnał, że trzeba odbudować to, co zostało złuszczone.
Komórki pobudzane są więc do szybszego wzrostu.
Odnawiające się warstwy są wolne od szpecących zmian, ale poprawa stanu skóry zależy od głębokości występowania uszkodzenia.
W przypadku zmian trądzikowych najlepszymi peelingami są te wykorzystujące kwas salicylowy i pirogronowy.

Kwas salicylowy jest beta-hydroksykwasem wyodrębnionym pierwotnie z kory wierzby, rozpuszczalnym w tłuszczach. Posiada właściwości przeciwzapalne podobne do aspiryny ze względu na pokrewną strukturę obu substancji, zaś zdolności przenikania przez warstwę sebum odróżniają go od alfa-hydroksykwasów działających powierzchownie. Kwas salicylowy jest rozpuszczalny w tłuszczach dlatego tak łatwo przenika przez sebum i oczyszcza nawet bardzo tłustą i zanieczyszczoną skórę.

Kwas pirogronowy ma silne właściwości keratolityczne, dermoplastyczne, sebostatyczne i antymikrobowe. Dzięki małej masie cząsteczkowej przenika aż do skóry właściwej, co pozwala na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych w krótkim czasie. Zabiegi przy użyciu kwasu pirogronowego są bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Kwas sprawia, ze warstwa rogowa naskórka staje się cieńsza, zmniejsza się wydzielanie sebum, a więc i przetłuszczanie cery łojotokowej i trądzikowej. Kwas pirogronowy ma wysokie właściwości penetracyjne i bakteriostatyczne oraz wyjątkowe działanie komedolityczne (przeciwzaskórnikowe).

Efekty zabiegu:

  • normalizacja pracy gruczołów łojowych,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • wygładzenie skóry,
  • zmniejszenie rozszerzonych porów,
  • spłycenie blizn potrądzikowych,
  • usuniecie szorstkości skóry,
  • poprawa elastyczności,
  • spłycenie drobnych zmarszczek,
  • złagodzenie aktywnego trądziku,
  • zmniejszenie rozstępów.

Wskazania do zabiegu:
posłoneczne starzenie się skóry (przebarwienia, szorstkość, zmniejszona elastyczność), rozszerzone ujścia mieszków włosowych, zaskórniki, blizny potrądzikowe, normalizacja pracy gruczołów łojowych.

Zalecana częstotliwość:
Zabiegi najczęściej przeprowadza się w seriach (w zależności od potrzeb skóry). Najlepszym okresem dla peelingów jest jesień i wiosna. Natomiast peeling migdałowy (powierzchowny) może być stosowany bez względu na porę roku.