Mikrodermabrazja Mezoterapia

Zabieg dla kobiet/ Zabieg dla mężczyzn

Cennik Mikrodermabrazja Mezoterapia

Nazwa zabiegu Czas trwania (min.) Cena (zl)
Mikrodermabrazja twarz + serum + krem 45min 100
Mikrodermabrazja twarz, szyja, dekolt+serum+krem 1h 15min 130
Połączenie mikrodermabrazji z mezoterapią bezigłową + serum + krem 1h 15min 200
Mikrodermabrazja z mezoterapią bezigłową + ampułka dobrana do typu skóry 1h 45min 250

Opis usługi

Mikrodermabrazja, zwana inaczej mikropeelingiem, to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Polega on na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka przy pomocy strumienia mikrokryształków.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji i jakie są jego rodzaje?

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji. Dobór odpowiedniej metody zazwyczaj poprzedzony jest wywiadem z klientką, a także stanem jej skóry. Dlatego przed udaniem się na zabieg warto poradzić się dermatologa, który pomoże dobrać zabiegi i pielęgnacje do naszej skóry. 

Mikrodermabrazję diamentową uważa się za stosunkowo delikatną i niepowodującą podrażnień. Kosmetyczka wybiera odpowiednią głowicę diamentową z odpowiednią grubością ziaren. Najmniejsze przeznaczone są najczęściej do okolic oczu i nosa, nieco większe do twarzy, średnich używa się do szyi i dekoltu, zaś największych do innych partii ciała, np. pleców. Ten rodzaj mikropeelingu polecany jest szczególnie osobom ze skórą podatną na podrażnienia i skłonną do alergii.

Zanim kosmetyczka przejdzie do właściwego zabiegu, oczyszcza skórę twarz klientki z makijażu, sebum, potu i innych zanieczyszczeń. Mikrodermabrazję wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia, wyposażonego w diamentowe głowice ścierne lub dyszę, która wyrzuca mikroskopijne kryształki korundu. Złuszczony naskórek i zużyte mikrokryształki są jednocześnie odsysane do pojemnika. Zabieg może być zakończony nałożeniem maski łagodzącej, którą dobiera się indywidualnie do rodzaju skóry klientki.

Mikrodermabrazja wskazana jest szczególnie w przypadku osób, które borykają się z trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, rozstępami, zmarszczkami i cellulitem. Sprawdzi się także w przypadku zmęczonej, pozbawionej blasku cery oraz w przypadku pierwszych oznak starzenia. Mikrodermabrazja może być wykonywana nie tylko w obrębie twarzy, ale także na szyi, dekolcie i plecach. . Oczekiwane efekty widoczne są zazwyczaj po 6-10 zabiegach wykonywanych co 2-4 tygodnie.


Mezoterapia bezigłowa

Głowica służy do nieinwazyjnego wprowadzania preparatów leczniczych i regenerujących metodą elektroporacji. Wykorzystuje się w tym celu urządzenia wytwarzające prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, co czasowo zwiększa przepuszczalność błony komórkowej otwierając w niej kanały hydrofilowe dzięki czemu możliwe jest przyswojenie preparatów leczniczych. Zabieg nie wymaga użycia igieł.


  • Wskazania do zabiegu:
  • zmarszczki
  • oznaki starzenia
  • celluit
  • rozstępy i blizny
  • zwiotczenie skóry
  • brak jędrności skóry
  • zwiotczenie skóry
  • pobudzanie krążenia