Karboksyterapia

terapia dwutlenkiem węgla

Zabieg dla kobiet/ Zabieg dla mężczyzn

Karboksyterapia

Nazwa zabiegu Czas trwania (min.) Cena (zl)
1 zabieg
Twarz, biorewitalizacja 30 min 230
Szyja 20 min 150
Twarz, szyja, dekolt 45 min 280
Okolice oczu 20 min 130
Podbródek z linią żuchwy 20 min 150
Uda (przód lub tył) 40 min 190
Brzuch 30 min
190
Ramiona 40 min 190
Dłonie 20 min 120
Skóra głowy 30 min 190
Blizny i rozstępy 20-40 min 170-220
3 zabiegi
Twarz, biorewitalizacja 30 min  (180) 550
Szyja 20 min  (116) 350
 Twarz, szyja, dekolt 45 min  (226) 680
Okolice oczu 20 min  (119) 357
Podbródek z linią żuchwy 20 min  (116) 350
Uda (przód lub tył) 40 min (170) 520
Brzuch 30 min (170) 520
Ramiona 40 min (170) 520
Dłonie 20 min (100) 300
Skóra głowy 30 min (170) 520
6 zabiegów
Twarz, biorewitalizacja 30 min  (158) 950
Szyja 20 min  (100) 600
 Twarz, szyja, dekolt 45 min  (213) 1280
Okolice oczu 20 min  (105) 630
Podbródek z linią żuchwy 20 min  (100) 600
Uda (przód lub tył) 40 min (136) 820
Brzuch 30 min (136) 820
Ramiona 40 min (136) 820
Dłonie 20 min (91) 550
Skóra głowy 30 min (136) 820

KARBOKSYTERAPIA

Skuteczna, bezpieczna i mało inwazyjna metoda rewitalizacji skóry, profilaktyki przeciwstarzeniowej oraz cery naczyniowej. Odmładza, dotlenia, redukuje obrzęki, napina skórę i pobudza angiogenezę
(tworzenie nowych naczyń skóry).

Karboksyterapia polega na podaniu czystego dwutlenku węgla (CO2) pod skórę za pomocą cienkiej igły, przy użyciu specjalnego urządzenia. Metoda została okrzyknięta za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej.

Karboksyterapia to bezpieczna metoda rewitalizacji skóry. Bezkonkurencyjna na delikatną okolicę oczu oraz szyi. Stosowana przy redukcji rumienia, wzmocnieniu skóry alergicznej oraz do szeroko pojętych terapii anti-age oraz kształtowania sylwetki. Karboksyterapia to metoda wykorzystywana również w trychologii do stymulacji wzrostu wypadających włosów oraz redukcji cellulitu.

Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla. Najwyższe bezpieczeństwo karboksyterapii Medika dostępnej w Bionice Urody stanowi certyfikacja medyczna. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a wszelkie podzespoły oraz gaz jest przeznaczenia medycznego.Karboksyterapia Poznań

Bezpieczna terapia dwutlenkiem węgla to oprócz certyfikacji medycznej, kontrolowany przepływ gazu, dzięki czemu terapie są planowane indywidualnie. Urządzenie posiada nowatorski system kontroli dwutlenku węgla, co przekłada się na bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Dawniej urządzenia posiadały umiarkowany przepływ, co było skrajnie niebezpieczne. Obecnie regulacja pozwala na dostosowanie parametrów zabiegu do danej okolicy, najdelikatniejsza okolica to m.in. okolica oczu, twarzy i skóry głowy – wymaga ona delikatnego i precyzyjnego działania, tak aby nie uszkodzić podściółki tłuszczowej, którą w tych miejscach chcemy zachować. Natomiast maksymalnego parametru wymaga zabieg redukcji cellulitu czy lipolizy poprzez karboksyterapię wykonywaną na ciało. Dzięki regulacji zabieg jest wyjątkowo bezpieczny i stosunkowo mało inwazyjny.

Odczucia podczas zabiegu

Zabieg niesie ze sobą dyskomfort w postaci nakłucia oraz ucisku, który gaz wytwarza na tkanki. Ucisk trwa około 30-90 sekund i ustaje. Wiąże się to z wtłoczeniem pod skórę gazu.

Dwutlenek węgla zwany jest inaczej “cudownym gazem” dopiero od kilku lat jest szeroko stosowany w kosmetologii. Obecnie metoda została udoskonalona o kilka zmiennych parametrów, które jeszcze pogłębiły efekty terapii, dlatego nieprzerwanie popularność metody rośnie, także ze względu na wysoką skuteczność, niską inwazyjność oraz atrakcyjną cenę i wszechstronność zastosowań.Karboksyterapia Medika to metoda, która nie ma sobie równych w rewitalizacji tak trudnych okolic jak skóra wokół oczu:
– redukuje obrzęki limfatyczne, tzw. worki pod oczami,
– redukuje cienie pod oczami, tzw. podkowy pod oczami,
– redukuje zmarszczki,
– redukuje opadające powieki.

Zabieg karboksyterapii przeprowadza się wprost na powiece górnej, dlatego jest bezkonkurencyjna w swej skuteczności.

Zabieg trwa około 15 minut i nie pozostawia śladów. Bardzo rzadko zdarzają się mikro siniaki po nakłuciu.


Wpływ dwutlenku węgla na skórę:

– wzmocnienie krążenia, lepsze odżywienie tkanek,
– redukcja zastojów limfatycznych, redukcja obrzęków,
– stymulacja syntezy kolagenu elastyny – ujędrnienie, napięcie, redukcja rumienia,
– angiogeneza (tworzenie nowych naczyń) – profilaktyka cery naczyniowej, profilaktyka przeciwstarzeniowa.

Co się dzieje w skórze, kiedy dostarczamy dwutlenek węgla?

 

Kiedy do skóry zostaje wprowadzony dwutlenek węgla, organizm natychmiast reaguje na deficyt tlenu, co zwiększa przepływ krwi oraz czynników wzrostu. Naczynia krwionośne rozszerzają się, a zgromadzone złogi odpływają. Naczynie staje się „czyste” i zaczyna sprawniej pracować, lepiej odżywiać i dotleniać tkanki, przez co skóra jest w lepszej kondycji. Dzięki stymulacji naczyń dwutlenkiem węgla dochodzi do udrożnienia nawet nieużywanych naczyń. Dodatkowo CO2 stymuluje organizm do produkcji nowych naczyń (do angiogenezy), poprzez stymulację białek i czynników wzrostu. Karboksyterapia to profilaktyka trądziku różowatego, nerwicy naczyniowej, rumienia napadowego, cery alergicznej i naczynkowej oraz terapia anti-age.

Ostatecznym efektem karboksyterapii jest maksymalne dotlenienie tkanek, angiogeneza, lepsze odżywienie tkanek, zatem opóźnia proces starzenia – jednym z pierwszych objawów starzenia skóry jest spadek ilości kolagenu, co widać w postaci pierwszych zmarszczek oraz pojawienie się rumienia na skutek osłabienia ścianek naczyń (które również zbudowane są z kolagenu).

Zastoje limfatyczne skutecznie ulegają redukcji. Karboksyterapia to jedna z najbardziej skutecznych metod do zmniejszenia worków pod oczami, redukcji doliny łez, a także przeciwdziałająca miejscowemu gromadzeniu limfy.

Karboksyterapia wzbudza regenerację. Odpowiedzią skóry na nakłucie (uszkodzenie) oraz wytworzenie przez gaz pustych przestrzeni w skórze (uszkodzenie) jest stan zapalny. Komórki skóry – fibroblasty muszą wyprowdukować nowe włókna kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra robi się grubsza, bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Grubsza skóra to mniej zmarszczek i mniej widocznych naczyń (ścianki naczyń zbudowane są również z kolagenu). Remodeling (inaczej przebudowa) skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu.

Karboksyterapia to metoda, która bardzo skutecznie walczy z niedoskonałościami ciała – cellulit, wiotkość skóry, nadmiernie zlokalizowana tkanka tłuszczowa, rozstępy oraz blizny pooperacyjne. Każdy z wymienionych problemów osadzony jest na innej głębokości skóry, zatem jeden zabieg nie jest w stanie przeciwdziałać wszystkim objawom. Karboksyterapię planuje się w serii zabiegów. Odstępy między zabiegami są dobierane indywidualnie do metody i łączonych terapii.


Terapia „cudownym gazem” skutecznie przeciwdziała starzeniu w sposób mało inwazyjny i bezpieczny.